Pałac Pakosław

Parę słów o naszym obiekcie

Pałac Pakosław, położony w pół drogi między Poznaniem a Wrocławiem, stworzony został na terenie zabytkowego pałacyku w stylu klasycystycznym, wybudowanego pod koniec XVIII wieku, jest wspaniałym miejscem na nocleg w podróży prywatnej lub służbowej.

Zaprojektowany, jak się podejrzewa, przez Carla Gottharda Langhansa, twórcę projektu Bramy Brandenburskiej, po dwóch stuleciach burzliwej, znaczonej licznymi zawirowaniami i kilkukrotnym przechodzeniem z rąk do rąk historii Pałac znalazł się pod opieką Holdingu Duda i został przekształcony w nowoczesny obiekt.

Nocleg w dobrym stylu
Obecnie na Pałac Pakosław składają się 24 unikalne pokoje zaprojektowane przez poznańską pracownię Room Service, założoną przez architektki Annę Brodziak i Karolinę Rogalską-Niemczal. Każdy z pokoi ma niepowtarzalny charakter, zainspirowany przez jakiś aspekt otoczenia i historii Pałacu, co sprawia, że nocleg w każdym z nich będzie innym (choć zawsze przyjemnym) doświadczeniem. 

Pokoje Pałacu wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych, minibar oraz sejf. W każdym pokoju jest wygodna łazienka z kabiną prysznicową, profesjonalna suszarka do włosów i bezpłatny zestaw kosmetyków. Do stałej dyspozycji gości jest żelazko i deska do prasowania, a także pałacowa biblioteczka, która uprzyjemni nocleg.

„Raj na ziemi. Cudowne
miejsce, ludzie,
niesamowite
wspomnienie”

booking.com

Śpij komfortowo, jedz smacznie, zwiedzaj okolicę
Na terenie Pałącu znajduje się restauracja Kuchnia Pakoslove, serwująca dania kuchni polskiej i europejskiej, oraz klub Piwnica Pakoslove, w którym regularnie organizowane są imprezy muzyczne.

W okolicy  znajdują się liczne atrakcje. Od zwiedzania browaru Nepomucen, dostarczającego rzemieślnicze piwa między innymi do Piwnicy Pakoslove, poprzez spływ kajakowy Baryczą aż po wycieczkę po malowniczej Winnicy de Sas, żaden spragniony wrażeń turysta nie będzie się tu nudzić.

Pałac Pakosław: przestrzeń dla Twoich wydarzeń
Pokoje Pałacu mogą pomieścić nawet do 67 osób, co czyni z niego wygodną przestrzeń nie tylko dla prywatnych wyjazdów, lecz także dla konferencji, kursów i innych wydarzeń firmowych. Można tu też zorganizować pełen uroku ślub lub wesele albo inną uroczystość rodzinną, która poza odpowiednią salą restauracyjną wymaga dostępu do bazy noclegowej.

W 2018 roku w plebiscycie stacji telewizyjnej Romance TV Pałac Pakosław uzyskał tytuł najpopularniejszego romantycznego obiektu w Polsce.

Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies